METEOROLOJİ UYARDI; TÜRKİYE'Yİ ETKİSİ ALTINA ALACAK OLAN KAR YAĞIŞI, 1 ARALIKTA GELİYOR!
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 16:46
 
METEOROLOJİ UYARDI; TÜRKİYE'Yİ ETKİSİ ALTINA ALACAK OLAN KAR YAĞIŞI, 1 ARALIKTA GELİYOR!
Meteoroloji'nin güncel hava durumu raporuna göre başta Ankara olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı aralık ayına kar yağışı ile girecek.
GÜNDEM Haberi
METEOROLOJİ UYARDI; TÜRKİYE'Yİ ETKİSİ ALTINA ALACAK OLAN KAR YAĞIŞI, 1 ARALIKTA GELİYOR!

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Türkiye'nin büyük bir bölümünün merakla beklediği 'İlk kar ne zaman yağacak?' sorusunun cevabı belli oldu. Meteoroloji'nin son hava durumu raporuna göre başta başkent Ankara olmak üzere Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin tamamı Aralık ayına kar yağışı ile girecek. 30 Kasım salı günü başlayacak yağışın 1 Aralık'ta tüm yurtta etkili olması bekleniyor.

SICAKLIK 29 KASIM PAZARTESİ'DEN İTİBAREN DÜŞECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün orta ve uzun vadeli tahmin haritasına göre aralık ayı sürpriz bir kar yağışı ile başlayabilir. Meteoroloji'nin tahminlerine göre hava sıcaklıkları cuma gününden itibaren artarak mevsim normalleri civarında seyredecek ancak 29 Kasım pazartesi gününden itibaren yeniden düşecek.

1 ARALIKTA TÜM TÜRKİYE YAĞIŞLI OLACAK

Hava sıcaklıklarının düşmesiyle 30 Kasım salı günü başkent Ankara başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nde karla karışık yağmur ve kar yağışı görülecek. 1 Aralık çarşamba günü ise tüm Türkiye'de yağış görülecek. Yağışlar Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun tamamında kar, yurdun diğer bölümlerinde ise yağmur şeklinde olacak.

Kaynak: Editör: Çukurova Haber Ajansı
Etiketler: METEOROLOJİ, UYARDI;, TÜRKİYE'Yİ, ETKİSİ, ALTINA, ALACAK, OLAN, KAR, YAĞIŞI,, 1, ARALIKTA, GELİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı