Adnan ÇELEBİ/ NİĞDE,. () -NİĞDE Belediyesi, kent merkezindeki 20 park ve mesire alanına kamera sistemi yerleştirdi.
Kentin dört bir yanını çocuk oyun parklarıyla donatan ve yeni park, bahçe ve mesire alanlarını halkın hizmetine sunan Niğde Belediyesi, bu alanların daha güvenli hale getirilmesi için park ve mesire alanlarında güvenlik kamerası uygulamasını hayata geçirdi. Çocuklara güvenli ve huzurlu yaşam alanları oluşturmak ve bu alanlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek amacıyla hayata geçirilen uygulama kapsamında, park ve mesire alanlarına yerleştirilen kameralar, 7/24 kayıt yapıyor.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, park ve mesire alanlarına yerleştirdikleri kamera sistemi ile buraların daha güvenli hale getirilmesini sağladıklarını belirtti. ()