Mustafa ERCAN/MERSİN, ()-MERSİN'de Yenişehir Belediyesi'nin destekleriyle düzenlenen ve geliri depremzede çocuklara bağışlanacak olan Samandağ Gülbahar Halk Korosu Konseri çocuklara nefes oldu. 6 Şubat'ta yaşanan depremlerin ardından Yenişehir halkının bir araya gelerek sergilediği dayanışma ruhu devam ediyor.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük bir dayanışma örneği gösteren Yenişehirliler, dayanışma ruhunu canlı tutmaya devam ediyor. Yenişehir Belediyesinin ev sahipliğinde Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen konserde, Samandağ Gülbahar Halk Korosu sahne aldı. Konserden elde edilen gelir, depremzede çocuklara yardım amacıyla bağışlanacak. Gönül Beyaz’ın koro şefliğini yaptığı konserde Mersinli sanatçı Bedi Şaraplı da sahne aldı.
Vatandaşlarla birlikte konseri dinleyen Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, "Yenişehir halkı ilk günden bu yana büyük bir duyarlılıkla depremzede yurttaşlarımıza destek vermek için mücadele etti. Deprem bölgesinden halkımızın sıkıntıları ne yazık ki devam ediyor. Dayanışmayı büyütmemiz gerekiyor. Bu zor zamanlarda dayanışma ve yardımlaşma, toplum olarak en önemli değerlerimizden biri haline geldi. Dayanışmayı büyüterek, depremzedelerin yaşadığı zorlukların üstesinden gelmek için elimizden geleni yapmalıyız. Yenişehir halkına ve katılım gösteren herkese teşekkür ederim. Her birimizin gayreti ve yardımı, depremzedeler için umut oluyor" dedi. ()
01 Aralık 2023 Cuma 14:34
![Depremzede çocuklar için dayanışma konseri Depremzede çocuklar için dayanışma konseri](https://www.cukurovahaberajansi.com/images/haberler/2023/12/depremzede_cocuklar_icin_dayanisma_konseri.jpg)
Yorumlar
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.