Son Dakika: Kuveyt’ten Türkiye Odaklı Dev Ripple Hamlesi!
Haber
02 Şubat 2021 - Salı 18:30 Bu haber 3144 kez okundu
 
Son Dakika: Kuveyt’ten Türkiye Odaklı Dev Ripple Hamlesi!
KRİPTO COİN Haberi
Son Dakika: Kuveyt’ten Türkiye Odaklı Dev Ripple Hamlesi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu davanın ardından birçok platform ve borsa XRP’ye olan desteğini sonlandırdı. Ancak Ripple ekosisteminde yer alan Kuveyt merkezli banka Kuwait Finance House’dan önemli bir Türkiye hamlesi geldi. Kuwait Finance House, sınır ötesi ödemelerde Ripple teknolojisinden faydalanarak Kuveyt ve Türkiye arasında anlık ödeme hizmeti sunmaya başladı. Bu haber Türkiye’de çok sayıda Ripple yatırımcısı da bulunduğu göz önüne alındığında önem arzediyor.

Türkiye ve Kuveyt arasında Ripple ödemeleri başladı!

Kuveyt merkezli banka Kuwait Finance House’dan kritik bir Türkiye hamlesi geldi. Kuwait Finance House, Türkiye ve Kuveyt arasında Ripple ödemelerine başladı. Ünlü banka, sınır ötesi ödemelerde Ripple teknolojisinden faydalanıyor. KFH’de perakende bankacılıktan sorumlu grup yöneticisi olan Khaled Yousif Alshamlan, hizmetin, kişisel harcama ya da yatırım amaçlı olup olmadığına bakılmaksızın Türkiye’ye anlık ödeme göndermek isteyen kişiler için aktif olduğunu söyledi.

Khaled Yousif Alshamlan’ın açıklamasına göre, bu hizmet 7/24 kullanılabilecek. Ayrıca sisteme işlem ücreti olmadan KFH web sayfası ile IOS ve Android mobil uygulamalardan erişilebilecek. Khaled Yousif Alshamlan konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

FİNANSAL KURUMLAR, RİPPLE’IN TEKNOLOJİSİ VE BÜYÜYEN KÜRESEL AĞI SAYESİNDE, ARTIK DÜNYADA ANLIK OLARAK HER YERE GÜVENLİ VE UCUZ BİR ŞEKİLDE ÖDEME GÖNDEREBİLİYORLAR. BU HİZMET SAYESİNDE MÜŞTERİLERİMİZİN, GÜVENİLİR KÜRESEL BANKALAR İLE OLAN SINIR ÖTESİ ÖDEME FAALİYETLERİ KOLAYLAŞACAK. BU ADIMLA BERABER ANLIK ÖDEME KONUSUNDA BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİNİN, KALİTELİ ÖDEME KONUSUNDAKİ ROLÜ DE EN YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞMIŞ OLDU.

Bu gelişme, SEC’in darbe indirdiği Ripple piyasası için önemli!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmakla suçluyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Son, Dakika:, Kuveyt’ten, Türkiye, Odaklı, Dev, Ripple, Hamlesi!,
Yorumlar
G-TPXT59CG9G
Haber Yazılımı