MUHALEFET PARTİLERİ BUGÜN TBMM'DE TOPLANIYOR
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 14:59
 
MUHALEFET PARTİLERİ BUGÜN TBMM'DE TOPLANIYOR
İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta, TL'nin tarihi değer kaybına ilişkin değerlendirmelerde bulundu, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirdi. "Şu an piyasada fiyat oluşamıyor. Alan da satan da fiyat veremiyor, belli ölçüde mal satmak da istemiyorlar." diyen Usta, "Türkiye varlık içerisinde bir kıtlığa doğru gidiyor." ifadelerini kullandı. Usta ayrıca muhalefet partileri olarak bugün saat 17.30'da Meclis'te bir araya gelerek ekonomiye ilişkin görüşeceklerini söyledi.
SİYASET Haberi
MUHALEFET PARTİLERİ BUGÜN TBMM'DE TOPLANIYOR

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Erhan Usta TBMM'de basın açıklaması gerçekleştirdi, ekonomik krize ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Uygulanan ekonomi politikalarının piyasa ile paylaşılması gerektiğini vurgulayan diyen Usta, "Piyasa ile bunun bir iletişimini yapın. Nihayetinde piyasayı inandıramadığınız zaman uyguladığınız politika veya model, bir model olduğunu düşünmüyorum da, doğru olsa bile siz piyasa oyuncularını buna inandıramadığınız zaman netice alma imkanınız yok. Bunu bile yapmaktan aciz bir durum var. Yaptıkları şey her ne ise bunun anlatılması lazım." şeklinde konuştu.

"MUHALEFET PARTİLERİ OLARAK YAN YANA GELECEĞİZ"

Bugün saat 17.30'da muhalefet partileri olarak yan yana geleceklerini belirten Usta şunları kaydetti:

"Meclis'te Türkiye ekonomisini değerlendirme toplantısı yapacağız. Şu ana kadar cevap gelen CHP, Demokrat Parti ve Gelecek Partisi. Bir değerlendirme toplantısı olacak. Büyük ihtimalle bir yol haritası çıkaracağız. İnsan bazen her şeye hemen alışıyor ama 12-13 lira dolar kuru demek, kurun bir günde yüzde 10 değer kaybetmesi çok olağanüstü şeyler. Bunlar kriz dönemleridir."

Kaynak: Editör: Çukurova Haber Ajansı
Etiketler: MUHALEFET, PARTİLERİ, BUGÜN, TBMM'DE, TOPLANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı