METRODAKİ SALDIRGANIN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 14:29
 
METRODAKİ SALDIRGANIN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!
İstanbul'da dün akşam metroda elinde bıçakla bir kadını tehdit edip küfürler savuran saldırgan, adliyeye sevk edildi. Şahıs ilk ifadesinde, maskesini tam takmayan bir kadını uyardığını ve o sırada olaya başkalarının dahil olduğunu söyledi. Saldırgan, "Bu sırada genç bayan ile annesi bana tekme ve yumruk attı. Ben de kendimi korumak için bıçağımı çıkardım.
GÜNDEM Haberi
METRODAKİ SALDIRGANIN İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI!

Emrah Yılmaz'ın ilk ifadesinde "Cebimde bıçakla metroya bindim. Oturuyordum. 2-3 durak gittik. Bostancı durağına geldiğimizde ismini bilmediğim, karşımda oturan kapalı bayanın maskesinin aşağıda olduğunu gördüm. Ve bayana nazik bir şekilde korona var maskenizi tam kapatır mısınız dedim. Bu bayan kızgın bir şekilde çekmeyeceğim siz karışamazsınız dedi. Ben birkaç kez uyarmaya devam ettim. O sırada başka bir kadın, kapalı bayanı savunmaya yönelik bağırarak tam hatırlamadığım sözler kullandı. Ben herkesin hakkını savunuyorum astım hastasıyım ama maske takıyorum dedim. Yanında annesi de vardı. O da bana hakaret etti" dediği öğrenildi.

"ANNE KIZ BANA SALDIRDILAR, KENDİMİ KORUMAK İÇİN BIÇAĞI ÇIKARDIM"

Tartışma nedeniyle metrodaki insanların araya girip kendisini tutmaya çalıştığını söyleyen Emrah Yılmaz, "Bu sırada genç bayan bana döner tekme attı. Karnıma geldi. Beni tutanlar olduğu için karşılık veremedim. Annesi de bana saldırıp tekme ve yumruk attı. Ben de kendimi korumak üzere bıçağımı çıkardım. Darp ve linç edilmekten kurtulmak, kapıya yönelip ortamdan kurtulmak için çıkardım. Kimseyi hedef göstererek bıçağı sallamadım ve bıçakla tehdit etmedim. 50-60 kişi üzerime geldiği için kendimi kurtarmak adına bıçak gösterdim" dedi.

Suçlamaları kabul etmediğini söyleyen Yılmaz, kendisine tekme attığını öne süren kadın ve annesinden aynı zamanda maske takmadığını belirttiği kadından davacı ve şikayetçi olduğunu kaydetti.

Kaynak: Editör: Çukurova Haber Ajansı
Etiketler: METRODAKİ, SALDIRGANIN, İLK, İFADESİ, ORTAYA, ÇIKTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı