BAKAN BİLGİN: ASGARİ ÜCRETTE ARALIK SONUNU BEKLEMEYECEĞİZ
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 10:44
 
BAKAN BİLGİN: ASGARİ ÜCRETTE ARALIK SONUNU BEKLEMEYECEĞİZ
Milyonların heyecanla beklediği asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, pazarlık görüşmelerini ilk haftada bitirme taraftarı olduklarını söyledi.
EKONOMİ Haberi
BAKAN BİLGİN: ASGARİ ÜCRETTE ARALIK SONUNU BEKLEMEYECEĞİZ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün yapılan Kabine Toplantısı'nın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bilgin, asgari ücretin tespitine ilişkin aralık ayının sonunu bekleme niyetinde olmadıklarını belirterek, "Aralık ayının başında başlarız, 1-2 hafta içinde bitiririz. Bu sefer erken bitirme eğilimindeyiz. Çünkü taraflarla, sosyal ortaklarımızla görüşüyoruz. Onlarla bir uzlaşma noktasına doğru gidiyoruz. Araştırmamızın ilk verileri de onlarla uzlaşabileceğimiz yönünde" diye konuştu.

"İŞVERENE DEĞİL, İŞÇİYE DESTEK VERECEĞİZ"

Bakan Bilgin, asgari ücrette işverene sağlanan 75 liralık destek anımsatılarak, bu dönemde nasıl bir yol izleneceğinin sorulması üzerine de "O daha önce Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği bir karardı. Uygulandı ve bitti. İşverene destek vermeyeceğiz, işçilerimize destek vereceğiz" dedi.

"GÖRÜŞMELERİ İLK HAFTADA BİTİRME KARARINDAYIM"

Bakan Bilgin, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın ilk 10-15 günde görüşmeleri sonlandırma ve 1 ay beklememe çağrısının sorulması üzerine, "Ben de ilk haftada bitirme kararındayım. Ben olur görüyorum. İlk görüşmede değil de bir hafta içinde; haftanın başında ve sonunda görüşürüz" dedi.

Kaynak: Editör: Çukurova Haber Ajansı
Etiketler: BAKAN, BİLGİN:, ASGARİ, ÜCRETTE, ARALIK, SONUNU, BEKLEMEYECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı