Analist: “Doge’den Çıkan Sıcak Para Ripple’a (XRP) Kayıyor”
Haber
30 Ocak 2021 - Cumartesi 19:15 Bu haber 2717 kez okundu
 
Analist: “Doge’den Çıkan Sıcak Para Ripple’a (XRP) Kayıyor”
KRİPTO COİN Haberi
Analist: “Doge’den Çıkan Sıcak Para Ripple’a (XRP) Kayıyor”

Elon Musk’ın oluşturduğu “pump dalgasından” sonra kısmen geri çekilen Bitcoin ve Ethereum yatay bir seyir izlerken XRP devasa bir yükselişle 0.35 seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Piyasa geri çekilirken XRP’deki fiyat artışında iki unsurun etkili olduğu düşünülüyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun XRP’nin menkul kıymet olduğu ve kayıtsız olarak 1.3 milyar dolarlık satış yaptığı iddialarını reddeden Ripple, dün iddialara yönelik cevaplarını resmi olarak mahkemeye iletti.

Ripple’ın SEC’in iddialarına yönelik net bir duruş sergilemesi yatırımcılarda pozitif bir algı oluşturdu. Analistler bu haberin XRP’nin piyasadan pozitif ayrışmasına yardımcı olduğunu düşünüyor.

Tanınmış analist Luke Martin’in XRP’deki fiyat artışıyla ilgili farklı bir tezi var. Analiste göre, Doge’daki beklentinin bitmesiyle oradan çıkan paralar XRP’ye kaydı. Bu da fiyatın yükselmesini tetikledi.

Doge’deki pump’ın Twiter kaynaklı olduğunu düşünen XRP topluluğunun, XRP’de de bir pump dalgası başlatmak için organize olmaya çalıştığı gözlendi.

*Bu veriler yatırım tavsiyesi değildir. Habere konu analistin yorumları kendi kişisel düşünceleridir. Bu verilere göre yatırım kararı almanız tüm paranızı kaybetmenize neden olabilir.

Kaynak : Bitcoin Sistemi

 
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Analist:, “Doge’den, Çıkan, Sıcak, Para, Ripple’a, (XRP), Kayıyor”,
Yorumlar
G-TPXT59CG9G
Haber Yazılımı G-TPXT59CG9G